Ahmeti zbulon kushtin e përmendur nga Kurti që VV-ja të votojë pro rrëzimit të Speciales

Pesë minuta para mesnatës, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë një zbulim të një detaji të padëgjuar deri më tani, në Lëvizjen Vetëvendosje, në raport me iniciativën për rrëzimin apo shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Fillimisht ka folur për diskutimet brenda VV-së për Gjykatën Speciale. “Ka qëndrime dhe diskutime të […]

Distancohen veteranët: Nasim, këto deklarata janë personale tuajat, jo të veteranëve të UÇK-së

Pas deklaratës së sekretarit të OVL-së, Nasim Haradinaj, i cili e ka quajtur ‘palaço’ Ambasadorin Amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sejdi Godanci me anë të një shkrimi që e ka bërë publik në profilin e tij në “Facebook”, është distancuar nga kjo deklaratë, përcjellë […]

Kastrati, kritika ndaj Albin Kurtit

Anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje s’ka kush që i ndalë! Përplasjet dhe mospajtimet për çështje të ndryshme edhe më tej vazhdojnë të jenë prezente mes tyre. I radhës që ka reaguar për parregullësi është Gëzon Kastrati, vëllau i Qëndron Kastratit- kryetar i Komunës së Kamenicës. Me anë të një paraqiteje në […]

Crazy Haradinaj!

Njëri Haradin i paparashikueshëm, impulsiv, i papërmbajtur, i frikshëm dhe qesharak, ia merr vrapit pa i treguar askujt nga ekipi i tij sepse as vet s’e ka ditur se do të vrapojë. Tek mbasi e ka parë veten duke vrapyar, e ka pa çka po bën. Larg qoftë, mund të […]

Cili është pozicioni i Shpendit ndaj Kurtit?

Kryetari i Prishtinës, nga Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, nuk është pozicionuar ende pro ose kundër grupit të Albin Kurtit, që po synon të kthehet në krye të partisë.Ahmeti ka kërkuar nga panelistët të mos pyetët më se kujt ia mban krahun.“Më kursen sepse po mundohem që të kem një propozim marrëveshje […]