Day: November 30, 2017

E zbulon Haziri: Pati koalicion sekret LDK- VV!

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka folur për mënyrën se si Lëvija Vetëvendosje fitoi në Prizren.Ai në emisionin “Interaktiv” të KTV-së ka thënë se pati një koalicion sekret ndërmjet LDK-së dhe Vetëvendosjes, raporton Gazeta Blic.“Ne zyrtarisht si parti kemi qenë neutral në Prizren, për faktin se VV […]

Stavileci: Ja pse Prizreni shkon në rivotim

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, ka thënë se për shkak të manipulimeve në zgjedhjet e 19 nëntorit, PDK ka bërë ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, për rezultatin në Prizren, Rahovec dhe Klinë.Ai ka thënë se PDK’ja ka deponuar prova të mjaftueshme, të […]

VESELI: PDK DO TË BËHET PARTI KONSERVATORE

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëkohësisht kryetari i kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka treguar haptazi planin e tij që PDK-në ta orientojë drejtë një partie të djathtë konservatore. Madje, Veseli në një intervistë në Klan Kosova, ka sqaruar se në lidhje me këtë çështje ai do të qëndroi […]