Month: November 2017

Kriza politike në Gjermani, Merkel fillon bisedimet me këtë parti

Kancelarja gjermane, Angela Merkel filloi sot në mbrëmje bisedimet me presidentin e social-demokratëve, Martin Schulz në përpjekje për të nxjerrë Gjermaninë nga kriza politike.Takimi mes kancelares konservatore, Angela Merkel dhe Martin Schulz, që u zhvillua në Berlin në zyrën e presidentit, Frank-Walter Steinmeier, ndërmjetsues në këtë krizë, filloi ashtu si […]

Veseli më pas ka shtuar se 95% e deputetëve të PDK-së, janë pro demarkacionit, ndërsa ka shtuar se i vetmi deputet kundër demarkacionit është

Veseli më pas ka shtuar se 95% e deputetëve të PDK-së, janë pro demarkacionit, ndërsa ka shtuar se i vetmi deputet kundër demarkacionit është Nait Hasani. Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka analizuar rezultat e zgjedhjeve lokale dhe balotazhit të 19 nëntorit.Ai ka lavdëruar kandidatët për kryetar të komunave që […]