Month: December 2017

PDK dorëzohet për Demarkacionin!

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës në Kuvend, Memli Krasniqi thotë se demarkacioni me Malin e Zi nuk i ka votat për ratifikim në Kuvend.“A do të jenë të mjaftueshme këto vota nuk jam i sigurt. Duhet të jenë 2/3 e Kuvendit dhe me qëndrimet e shprehura […]

Visar Ymeri po përgatitet të jap dorëheqje?!

Pas dorëheqjes së Aida Dërgutit nga funksionet e larta në Vetëvendosje, duket se kjo i hap rrugë edhe dorëheqjeve tjera në këtë parti.Siç mëson gazetametro.net, një gjë të tillë është duke shqyrtuar seriozisht edhe nga kreu i kësaj partie, Visar Ymeri.Kjo, sipas burimeve të rëndësishme në Lëvizjen Vetëvendosje, po bëhet […]

Zyrtari i LDK-së tallet keq me Vetëvendosjen!

Njëri nga zyrtarët më të zëshëm të Lidhjes Demokratke të Kosovës, Bajram Gecaj edhe njëherë ka reaguar për zhvillimet në Lëvizjen Vetëvendosje.Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se LVV është bërë “mish mash”, derisa statusit ia ka bashkangjitur edhe një fotografi, me një maqinë për prodhimin e betonit.Shënimi […]

“JO MORE” nuk ndahet Vetëvendosje

Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka dal nga mbledhja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje e cila ka filluar rreth orës 14:00. Kryetari Ahmeti tha se po shkon t’i ndez dritat e bredhit të Krishtlindjeve si kryetar i kryeqytetit ndërsa mohoi se ka ndarje në dy taborë në Vetëvendosje. […]