Day: January 12, 2018

Teoria e Eqrem Kryeziut – Thaçi, Veseli e Haradinaj në rrugë për t’u bërë aleatë me Rusinë e Serbinë

Ish-deputeti i LDK’së Eqrem Kryeziu ka folur lidhur me nismën për zhbërjen e Gjykatës Speciale. Sipas tij tre liderët Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj duke përkrah këtë nismë janë në rrugë për t’u bërë aleatë të Rusisë dhe Serbisë. SHBA dhe partnerët tjerë ndërkombëtarë po kundërshtojnë fuqishëm një […]

Dorëzohet Shpend Ahmeti: E jep edhe një pozitë të rëndësishme të Komunës

Lëvizja për Bashkim dhe Shpend Ahmeti si kryetar i Prishtinës dhe nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje kanë arritur sonte marrëveshje për bashkëqeverisje.Burime të lajmi.net thonë se nga kjo marrëveshje Lëvizja për Bashkim do ta udhëheqë Kuvendin Komunal.“Agim Kuleta do të jetë kryesues i Kuvendit Komunal”, kanë thënë këto burime. Lëvizja për […]