Day: January 12, 2018

Reagon djali i Smajl Hajdarajt: +25! Pse dëshmitari Sh.M po e rrëfen të vërtetën për vrasjet politike

Shpëtim Hajdaraj, djali i aktivistit dhe deputetit të vrarë të LDK-së, Smajl Hajdaraj, ka komentuar sërish deklaratat e dëshmitarit të mbrojtur nga Prokuroria Speciale, Shkumbin Mehmeti, për vrasjet politike. Hajdaraj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se dëshmitari po e rrëfen të vërtetën e tij, e cila sipas tij, […]

“Presidenti Rugova kishte informacione për veprimtarinë e Thaçit, Veseli dhe Haradinaj, ndaj nuk i ngriti në pushtet”

Gjykata Speciale mund të rrëzojë qeverinë aktuale, mund të marr si të akuzuar disa pushtetarë, e të cilët duhet të dorëhiqen. Kësisoj mund të ndodhin ndryshime të mëdha në qeverisjen e tanishme. Por publicisti dhe njohësi i çështjeve politike, Idriz Zeqiraj thotë se kjo qeveri me doemos duhet të dorëhiqet. […]