Zyrtari i PDK-së Ramush Haradinajt: Nuk ta kemi borxh izolimin!

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arton Muhaxheri ka kritikuar shefin e Qeverisë, Ramush Haradinaj për qëndrimin e tij në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi.Ai në një shënim në Facebook tha se qytetarët e vendit, askujt nuk ia kanë borxh izolimin.Shënimi i plotë i Muhaxherit:

Zgjedhjet e fundit lokale dhe goditja që mori AAK në Pejë janë treguesit më të mirë se Ramushi nuk duhet me lidh kry kunder versionit aktual të demarkacionit. Nuk ja kemi me borxhë izolimin e Kosovës askujt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *