Category: Uncategorized

Dikur vrasës dhe i droguar

Për shumë vjet me radhë u pagua për vrasje, vjedhje, krim të organizuar dhe shitje të substancave narkotike. Ani pse shumë i ri në moshë, ai në Australi njihej si personi dominant i keq-bërjes dhe veprave penale. Bekim Krasniqi nga Prishtina rrëfen për Tribuna Channel periudhën më të rëndë të […]

“Ramushi sot e pranoi kapitullimin”

Në seancën e Kuvendit të Kosovës të mbajtur dje, u zotua se nuk do t’iu dërgonte deputetëve marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, pa “Raportin e Bulliqit”, por nuk kaluan shumë orë Haradinaj ndryshoi qëndrim. Përkundër, që dje kishte një qëndrim të prerë dhe të palëkundër, Haradinaj sot është […]

ZYRTARI I AAK-SË: EDHE TERRITORI EDHE VIZAT

Sekretari ekzekutiv i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Valon Tolaj ka thënë se edhe territori edhe lëvizja e lirë kanë rëndësi për këtë parti, shkruan Insajderi. “Edhe territori edhe lëvizja e lirë (vizat). Kjo ka rëndësi, tjerat janë marketing. E drejta e Kosovës në territor dhe e drejta për liri […]